Виховна година у 6 класі на тему: «Правила поведінки при виникненні пожежі в квартирі».
14 листопада 2014 року у рамках Тижденя знань безпеки життєдіяльності на тему«Вогнище – це романтично, проте дуже небезпечно!» в 6 класі відбулася виховна година: «Правила поведінки при виникненні пожежі в квартирі». Епіграфом заходу був «Біда з вогнем, але і без вогню — біда».
Перед тим як розпочати розмову, школярі розкодували епіграф виховної години. І вже було зрозуміло, що учні серйозно ставляться до даної теми, вони всі вимовили в один голос, що ВОГОНЬ приносить лихо, якщо не вміло користуватися ним.
Розпочалася розмова з запитання класного керівника: «Які асоціації викликає у вас слово "пожежа "?». Відповідь учнів була чіткою, лаконічною та вірною, а це: «Біль. Сльози дітей. Страх. Горе. Смерть. Полум'я. Жар. Вогонь. Дим. Паніка. Крик...».
Але також школярі назвали головні плюси вогню.
"Із давніх давен вогонь служив людині.
Вогонь людині друг.
Він зігріє в холод, нагодує в голод, він збагатить металлом".
Але, слідуючим свідченням є:
"Якщо він потрапив у невмілі руки,
то може стати грізним ворогом".
Тож для цього слід знати правила безпеки з вогнем. Учні 6 класу ознайомилися з визначеннями "ПОЖЕЖА", "ВОГОНЬ", "ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕНЗПЕКИ" тощо.
Діти засвоїли такі поняття:
· «Пожежі легше запобігти, ніж її загасити».
· «Будь-яка пожежа — це лихо».
Найцікавішим завданням виховної години було обговорення ситуацій, де учні не тільки сухо називали правила пожежної безпеки, але й на деякий час занурювалися в надзвичайну ситуацію.
Школярі зробили висновки, що пожежа – це особлива битва, тактика якої – наступ на вогняну стихію. При пожежі не можна чекати і бути повільним чи байдужим. Тому, всім слід пам’ятати, що означає цифра «101» і негайно діяти, як вчать педагоги, батьки та інформаційні джерела.
БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!!!
Класний керівник Полтавець Н. А.
Коментарi